SHELOVET

SHELOVET Lakerede galoser sort

Produktet er ikke tilgængeligt ;(

**HYLDE lakerede Wellington støvler sort**

Gør dig klar til regnvejrsdage med stil med patenterede regnstøvler fra SHELOVET! Disse elegante, sorte gummistøvler kombinerer funktionalitet med et moderigtigt look, som gør dem til et ideelt valg til hverdagsbrug og under vanskelige vejrforhold. De er lavet af højkvalitetsgummi og giver fremragende vandtæthed og beskytter dine fødder mod fugt.

Takket være snorene placeret på siderne, passer gummistøvle perfekt til foden, hvilket sikrer komfort og stabilitet under hvert skridt. En rund tå og en blød, indbygget hæl øger desuden skoenes komfort og æstetik. Gummisålen, 2,5 cm høj, garanterer et godt greb, hvilket er ekstremt vigtigt på regnvejrsdage.

Den afslappede stil på gummistøvletterne gør, at de passer perfekt til forskellige stilarter, fra bukser til kjoler, og tilføjer dem en unik karakter. Perfekt som en del af et hverdagsoutfit, de vil fungere ikke kun i efteråret/vinteren, men også i løsere, uforudsigelige dage i foråret.

Kort sagt er SHELOVET lakerede Wellington-støvler et must-have for enhver moderigtig kvinde, der værdsætter både komfort og elegance. Tilføj denne unikke model til din garderobe og nyd et moderigtigt look, uanset vejret!

  • Samling: KeeShoes
  • Farve: sort
  • Sål materiale: gummi
  • Indersålsmateriale: Stof
  • Ydermateriale: Gummi
  • Nosek: Rund
  • Opvarmning: INGEN
  • Øvre bredde: 22
  • Yderligere funktioner: lakeret
  • Højde: ved anklen
  • Øverste højde: 15
  • Hæl/platformshøjde: 2.5
  • Dominerende mønster: intet mønster
  • Hægte: andre , slip-on
  • Hæltype: flad

Tak fordi du tilføjede din kommentar.

|