Sergio Leone Sergio Leone Damemokkasiner med dekoration Sort Camilena - ruskind
- Forsendelsen sendes indenfor 4 - 7 arbejdsdage
- Tjek leveringstider til forskellige lande
- Penge-tilbage-garanti
Tjek også
Detaljer: Sergio Leone Damemokkasiner med dekoration Sort Camilena - ruskind
Elegance og komfort i hvert trin: Sergio Leone kvinders mokkasiner med dekoration - sort ruskind
I en verden af damefodtøj har mokkasiner altid haft en unik plads blandt modeller, der kombinerer elegance med uovertruffen bærekomfort.
Moccasinerne er lavet af højkvalitets øko-ruskind og skiller sig ud fra andre modeller ikke kun på grund af deres materiale, men også på grund af deres unikke design. Klassisk sort gør dem til et ideelt valg for kvinder, der værdsætter universalitet og chic. Uanset lejligheden vil disse sko tilføje karakter til ethvert outfit.
Komforten ved at bære disse mokkasiner skyldes brugen af naturligt læder i indersålen. Dette skaber et venligt miljø for foden, hvilket sikrer komfort, selv når den bæres hele dagen lang. Den lave 2,5 cm høje hæl, med et elegant spejlelement, tilføjer ikke kun et strejf af højde, men ser også ekstremt stilfuldt ud. Den flade hæl sikrer stabilitet og komfort under alle forhold.
På forsiden af skoen er der en unik plastdekoration, der tiltrækker opmærksomhed og tilføjer en unik karakter til hele modellen. Takket være dette er mokkasiner ikke kun komfortable, men også unikke i stilen. Skoens tæer er afrundede, hvilket både er et spørgsmål om æstetik og komfort.
En korrekt stivnet hæl sikrer, at foden bliver på plads, hvilket sikrer sikkerhed og stabilitet ved hvert skridt.
At vælge den rigtige størrelse er nøglen til fuld komfort, så producenten anbefaler at følge størrelsesskemaet, der er tilgængeligt med produktet. Denne tilgang garanterer, at de udvalgte mokkasiner vil være bedst egnede til individuelle behov.
For at opsummere er Sergio Leone dameloafers med sort dekoration et valg for kvinder, der værdsætter kombinationen af elegance og komfort. Deres universelle design gør dem velegnede til mange stilarter, og brugen af materialer af høj kvalitet garanterer, at de vil fungere i mange år. Uanset om det er til hverdagsbrug, arbejde eller særlige lejligheder, vil disse sko gøre hvert skridt taget med stil.
- Producent: Sergio Leone
- Relaterede kategorier: Kvinder > Kvinder > Mokasiner > Støvler Sergio Leone
- Opvarmning: Ikke
- Type hæl: Flad hæl
- Yderligere funktioner: lænke
- Producent kode: MK732 SORT MIKROFIBER
- Farve: sort
- Pletfarve: sort
- Farve på sålen: sort
- Eneste materiale: Plast
- Indersålsmateriale: naturlæder
- Ydre materiale: kunstlæder
- Næsen: rund
- Dominant mønster: uden mønster
- Spænde: ['glide på']
- Hæl / platform højde: 2.5
- Akselhøjde (cm): 5,5
Tak fordi du tilføjede din kommentar.